MOBILNÍ PORADNA LUMA PŘIJEDE K LIDEM DOMŮ

VĚDĚLI JSTE, ŽE NYNÍ MŮŽETE NAŠÍ ORGANIZACI

POMOCI OBYČEJNÝM NÁKUPEM NA INTERNETU?

MOBILNÍ PORADNA LUMA PŘIJEDE K LIDEM DOMŮ

Pátek, 1. Listopad, 2019 – 12:28

Přišel vám úřední dopis, kterému nerozumíte? Potřebujete poradit s dluhy? Nemáte peníze na právníka a navíc máte problém s cestováním? Poradna LUMA je nyní dostupná i pro vás.

Mnozí občané Mladé Boleslavi a obcí v okrese někdy potřebují využít bezplatného sociálně-právního poradenství. Od roku 2004 mohli docházet či dojíždět do Poradny LUMA v Mladé Boleslavi a již několik let vždy ve čtvrtek odpoledne do Poradny LUMA v Mnichově Hradišti. Někteří lidé do poradny přijet nemohou, například z důvodu snížené pohyblivosti nebo žijí v obci, kde veřejná doprava funguje minimálně. Pracovníci LUMA MB doposud do domácností klientů vyjížděli pouze za oběťmi domácího násilí a trestných činů, do rodin s ohroženými dětmi a do sociálně vyloučených lokalit.

Službu odborné sociální poradenství jsme nově rozšířili o terénní formu z důvodu neustále narůstající poptávky. Prakticky to znamená, že pokud se zájemce nemůže dostavit k nám do poradny, přijedou sociální pracovnice za ním. Nadále poskytujeme telefonické a e-mailové konzultace. Ne všechny problémy řešíme u nás. Často se stává, že zájemce odkážeme na jinou, pro něj vhodnější službu, o které nevěděl. Dokážeme najít řešení pro každého, pokud se ozve včas. Využíváme této možnosti a vyzýváme občany: Pokud máte problém, s nímž si sami neumíte poradit, obraťte se na odborníky, dokud je čas na řešení. Poradenství je poskytováno za podpory právníka z řad advokátů.

Lidem ve finanční tísni poskytujeme bezplatně potravinovou a materiální pomoc.

Kontakty pro informaci o službě a pro objednání: tel. 774 607 840, e-mail: luma@luma-mb.cz, www.luma-mb.cz.

Poskytování služby je financováno ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí. V roce 2019 je služba kofinancována městem Mnichovo Hradiště, městem Bakov nad Jizerou a obcemi Horní Slivno, Katusice, Kosořice, Kropáčova Vrutice a Žerčice. Materiální pomoc pro lidi ve finanční tísni poskytuje Potravinová banka Praha. Všem podporovatelům srdečně děkujeme.

Martina Brzobohatá, ředitelka LUMA MB, z. s.

Tisková zpráva ze dne 1. listopadu 2019

Zpráva ve formátu pdf.

 

Sdílejte tento článek

Další články