Podpořte nás

PŘISPĚJTE DO VEŘEJNÉ SBÍRKY

LUMA vyhlásila v prosinci 2019 svou první veřejnou sbírku POMÁHEJTE S NÁMI. Nejprve pár slov k důvodu vyhlášení sbírky. Proč potřebujeme peníze od veřejnosti, když pobíráme dotace? Skutečnost je taková, že financování námi poskytovaných odborných služeb je státem koncipováno jako vícezdrojové. Na kofinancování služeb se mají určitým procentem podílet obce. Získat dostatek financí je však obtížné, od některých obcí prakticky nemožné. Středočeský kraj, na rozdíl od například Libereckého kraje, zatím metodiku spolufinancování služeb pro obce nevydal a na obce v tomto směru metodicky nijak nepůsobí. Dalším důvodem pro vyhlášení sbírky je nárůst objemu námi poskytované materiální pomoci (zejména se jedná o potraviny, hygienické a úklidové prostředky pro osoby ve finanční tísni, v letošním roce v hodnotě přes 600 tis. Kč), a s tím spojený nárůst nákladů na dopravu, skladování a distribuci. Všechny služby jsou přitom poskytovány bezplatně. Ročně pomáháme stovkám rodin a jednotlivců zejména z Mladoboleslavska a Mnichovohradišťska. Řadu činností zajišťujeme prostřednictvím dobrovolníků, což je v pořádku u akcí jako je např. tradiční Sbírka potravin. Dobrovolníci však nemohou poskytovat odborné služby a zaměstnanci se nemohou z vlastních peněz skládat na provozní náklady služeb. Z výše uvedených důvodů je naše organizace dlouhodobě v obtížné finanční situaci.

Účelem sbírky je získání finančních prostředků na kofinancování komplexu služeb, poskytovaných spolkem LUMA MB, z. s. občanům bezplatně. Jedná se o náklady na poskytování odborných služeb pro oběti domácího násilí, oběti trestných činů, rodiny s ohroženými dětmi, osoby v krizi, osoby ve finanční tísni, osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách, seniory, osoby se zdravotním postižením a a další cílové skupiny, a poskytování materiální pomoci (potraviny, hygienické a úklidové prostředky, vybavení domácnosti, ošacení) vč. nákladů na dopravu, skladování, příjem, distribuci zboží. Účelem sbírky je získat prostředky na úhradu části nákladů provozních, osobních a materiálních, včetně pořízení ojetého automobilu k cestám za klienty a pro distribuci materiální podpory. Sbírka se bude konat na dobu neurčitou na území celé ČR všemi zákonem povolenými prostředky. 

Podpořte nás přímo na sbírkový účet

získáme tak 100 % vašeho daru: 280570402/0300

PODPOŘTE NÁS PŘI NÁKUPECH NA INTERNETU

CHCETE PROMĚNIT SVOJE NÁKUPY NA INTERNETU V DOBRÝ SKUTEK? Nainstalujte si chytrého pomocníka GIVT do svého internetového prohlížeče (viz níže zelené tlačítko „Pomáhat pravidelně“). Pomocník Vás jednoduše upozorní, že nakupujete v e-shopu, který je zapojen do projektu GIVT a vy se budete moci rozhodnout, zda-li nás svým nákupem podpoříte. A přitom NEZAPLATÍTE ANI O KORUNU NAVÍC. Je to snadné, POMÁHEJTE S NÁMI. Více o projektu GIVT na www.givt.cz.

DARUJTE POTŘEBNOU MATERIÁLNÍ POMOC

Věnujte školní a výtvarné potřeby (školní tašky a penály, papíry, pastelky, štětce atd.), dětské knihy a omalovánky či výbavy pro miminka. Vaši pomoc předáváme potřebným v regionech, v nichž působíme. Pro podrobnější informace – co v současné době zejména potřebujeme, nás prosím kontaktujte.

 

STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM

Lidé, kteří nezištně pomáhají druhým lidem.

V současné době u nás rádi přivítáme dobrovolníky, kteří pomáhají při realizaci našich projektů, např. jako:
  • poradci – odborníci na dílčí témata, řešená v sociálně-právní poradně
  • dobrovolníci při realizaci Národní potravinové sbírky – vždy na podzim v Tesco Mladá Boleslav
  • konzultanti nových projektových záměrů
  • distributoři informačních letáků
  • pomocníci příjmu a výdeje materiální pomoci
  • práce na PC (např. vytváření databází, vyhledávání informací na Internetu)

Vítáme pomoc zkušených odborníků i naprostých laiků. Uplatnění najdeme pro všechny. Záleží na tom, kolik času chcete práci u nás věnovat a jaké máte zkušenosti. Podstatné je, co by Vás skutečně bavilo.

V současné době u nás rádi přivítáme:
  • fundraisery
  • počítačové odborníky (HW i SW) pro pomoc s vytvářením prezentací a údržbou webových stránek
  • spolupracovníky pro přímou tvorbu i realizaci nových projektů

Naši partneři a sponzoři

Poskytování sociální služby je financováno ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.​

Poskytování služby Pomoc obětem trestných činů je financováno Ministerstvem spravedlnosti.

V roce 2023 byly služby kofinancovány následujícími městy a obcemi: Bakov nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou, Dolní Bousov, Jabkenice, Kosmonosy, Krnsko, Luštěnice, Mnichovo Hradiště, Plužná, Rokytá, Žerčice a společností ŠKODA AUTO a. s. a Nadačním fondem ŠKODA AUTO.

Projekt cvičná kuchyně

Projekt Cvičná kuchyně a dětská herna byl realizován za finanční podpory Středočeského kraje, Dopravního podniku Mladá Boleslav a dále městy Bakov nad Jizerou, Benátky nad Jizerou a Mnichovo Hradiště.

LUMA pomáhá ohroženým dětem

Projekt LUMA pomáhá ohroženým dětem byl realizován za finanční podpory Středočeského kraje.