Kojené dítě nemuselo být odtrženo od matky

Když jsem po rozchodu opouštěla svého bývalého přítele a stěhovala se do jiného města, měla jsem za sebou pár informativních schůzek v LUMĚ MB, kde mi poradili, jak se zachovat, aby vše proběhlo hladce. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak pro mě za pár dní bude LUMA MB a její skvělý tým, součástí mého života a jak moc jim budu vděčná.

Můj bývalý přítel neunesl rozchod a právní cestou se mu podařilo právně získat do předběžné péče naše malé děťátko, které jsem v té době i kojila.

Byl čtvrtek, kdy jsem zoufalá a plačící zvedla telefon a hledala pomoc na vzdálenost 75 km v LUMĚ MB. Celý pátek a víkend byla LUMA MB „na nohou“ a probírali se našim bývalým vztahem (hromadou „špinavého prádla a kostlivců dávno založených ve skříni“), kdy vypracovali nový návrh předběžného opatření, které vysvětlovalo velmi detailně hromadu nedorozumění a bylo v můj prospěch a vrácení našeho děťátka do mé péče. Ve dne… v noci… sobota…neděle… desítky telefonátů… spousta popsaných stran, a v pondělí ráno jsem si osobně přebírala detailně, perfektně a precizně vypracované Předběžné opatření v můj prospěch.

Tímto příběh nekončí… bylo pondělí ráno, návrh ležel u soudu na stole a nic se nedělo… já ale potřebovala mít děťátko u sebe a kojit.

V té chvíli LUMA MB urgovala, volala, žádala, prosila, upozorňovala a důrazně vysvětlovala a argumentovala ve všech institucích, které mohli dané rozhodnutí změnit, až docílili vydání tzv. rychlého předběžného opatření, které na základě všech předaných informací a urgencí podal na soud sám OSPOD.

Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy jsem si přebírala rozhodnutí soudu, že se mi děťátko vrací do mé péče… Tato „právní“ odluka trvala „pouhých“, ale pro mě nekonečných, šest dní.

Hned po převzetí rozsudku jsem jela do LUMY MB, kde jsme všichni společně prožívali moji/naši obrovskou radost.

Chtěla bych moc poděkovat celému týmu LUMY MB. Jmenovitě paní Brzobohaté a paní Hejnové.

LUMA MB není jen sociální pomoc, ale i obrovská naděje, víra, nadšení, elán, síla a zkušenosti, které společně vytvořili „koktejl“ pochopení, lásky, víry, svobody a zastání… nebyla jsem v tom sama…

Moc Vám všem děkuji  a nikdy nezapomenu…

z dopisu od bývalé klientky, prosinec 2017

 

Sdílejte tento článek

Další články