NEWSLETTER Č. 1

Milí příznivci,

myslíte si také, že lidem ve vážné krizi je dobré pomáhat? A chtěli byste nahlédnout do zákulisí pomoci lidem v krizové životní situaci?

Jen za poslední měsíc jsme pracovali s 67 klienty. Z toho s 12 rodinami se 44 ohroženými dětmi, 6 oběťmi domácího násilí a 4 oběťmi trestných činů. Materiálně jsme podpořili 35 lidí vč. dětí ve finanční tísni.

Pojďte pomáhat s námi!

Právě teď:

Číst více »

BLESKOVÁ MATERIÁLNÍ SBÍRKA PRO HASIČE V ČESKÉM ŠVÝCARSKU / MLADÁ BOLESLAV A MNICHOVO HRADIŠTĚ

Vyhlašujeme bleskovou sbírku na přímou podporu hasičů v Českém Švýcarsku. Pojďme společně pomoci rychle a konkrétně.

CO DAROVAT: neslazené i ochucené minerálky (ideálně menší balení 0,33 l a 0,5 l), kávu v tetra pack či plechu, energetické tyčinky, trvanlivé krájené salámy – vakuové balení (velkou chladničku díky Nadačnímu fondu Škoda Auto máme), balený trvanlivý krájený chléb, paštiky apod.

Číst více »

SBÍRKA ŠKOLNÍCH POTŘEB PRO DĚTI Z RODIN OHROŽENÝCH CHUDOBOU

Vyhlašujeme sbírku na podporu dětí našich klientů z regionu Mladoboleslavsko.

JAK SE ZAPOJIT?

1/ Můžete darovat nové, ale i zachovalé a čisté použité školní aktovky a batohy, penály, cvičky a přezůvky, a dále jakékoli běžné školní a výtvarné potřeby pro předškoláky a školáky.

2/ Můžete zřídit sběrné místo.

Sbírka je plánována do konce měsíce září.

Číst více »

VYDALI JSME VÝROČNÍ ZPRÁVU ZA ROK 2021

Řada lidí si činnost spolku LUMA MB spojuje hlavně s potravinovými sbírkami pro lidi ve finanční tísni. Objem vydané materiální pomoci rok sice od roku stoupá, avšak hlavní činností Lumy je poskytování odborných služeb pro lidi v krizi, ohrožené děti, oběti domácího násilí a trestných činů. Právě jsme vydali výroční zprávu za rok 2021.

Číst více »

NADAČNÍ FOND ŠKODA AUTO PODPOŘIL POKRAČOVÁNÍ PROJEKTU NA POMOC SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝM LIDEM Z MLADOBOLESLAVSKA

Cílem projektu „Komplexní pomoc sociálně vyloučeným osobám na Mladoboleslavsku se zaměřením na ohrožené děti“, podpořeného z programu Region bez bariér, je podpora řešení potřeb lidí se sníženým přístupem ke standardním veřejným službám z oblasti školství, zdravotnictví, právní pomoci, bydlení, zaměstnání a sociálních systémů, z důvodu jednoho nebo častěji více druhů sociálních a zdravotních hendikepů.

Číst více »