NADAČNÍ FOND ŠKODA AUTO PODPOŘIL POKRAČOVÁNÍ PROJEKTU NA POMOC SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝM LIDEM Z MLADOBOLESLAVSKA

Středa, 29. Červen, 2022 – 14:19

Cílem projektu „Komplexní pomoc sociálně vyloučeným osobám na Mladoboleslavsku se zaměřením na ohrožené děti“, podpořeného z programu Region bez bariér, je podpora řešení potřeb lidí se sníženým přístupem ke standardním veřejným službám z oblasti školství, zdravotnictví, právní pomoci, bydlení, zaměstnání a sociálních systémů, z důvodu jednoho nebo častěji více druhů sociálních a zdravotních hendikepů. Projekt je primárně zaměřen na ohrožené děti, na zvyšování rodičovských kompetencí jejich zákonných zástupců, ale i na další rodiny a jednotlivce v krizi.

Pomoc je poskytována prostřednictvím komplexu bezplatných odborných služeb a materiální pomoci. Jedná se o sociální služby:

  • Podpora rodiny (druh: Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi),
  • Poradna LUMA (druh: Odborné sociální poradenství),
  • Terénní program LUMA (druh: Terénní programy).

Lidem ve finanční tísni je poskytována materiální pomoc (potraviny, hygienické a úklidové prostředky, ošacení, potřeby pro děti a domácnost).

Potřebujete pomoc? Další informace o našich službách a kontakty pro objednání najdete na www.luma-mb.cz v sekci Bezplatná odborná pomoc.

 

Projekt byl zahájen v září 2021 a bude realizován do konce srpna 2022. Již ke konci roku 2021 bylo prostřednictvím odborných služeb podpořeno 727 uživatelů, z toho 70 nezletilých ohrožených dětí. V plánu přitom bylo podpořit minimálně 200 osob za celou dobu projektu.

Nadační fond Škoda Auto se nedávno rozhodl podpořit pokračování tohoto úspěšného projektu. Srdečně děkujeme.

 

logo NF ŠKODA AUTO

V Mladé Boleslavi dne 29. 6. 2022

Mgr. Martina Brzobohatá, ředitelka LUMA MB, z. s.

 

Sdílejte tento článek

Další články