POMOHLI JSME 303 DĚTEM Z RODIN V KRIZI

Pátek, 30. Září, 2022 – 14:30

Projekt byl zahájen v září 2021 a ukončen před měsícem. Celkem bylo podpořeno 1280 osob, z toho 121 dospělých s 303 dětmi a 856 jednotlivců.

Cílem projektu „Komplexní pomoc sociálně vyloučeným osobám na Mladoboleslavsku se zaměřením na ohrožené děti“, podpořeného Nadačním fondem Škoda Auto, byla podpora řešení potřeb lidí se sníženým přístupem ke standardním veřejným službám z oblasti školství, zdravotnictví, právní pomoci, bydlení, zaměstnání a sociálních systémů, z důvodu jednoho nebo častěji více druhů sociálních a zdravotních hendikepů. Projekt byl primárně zaměřen na ohrožené děti, na zvyšování rodičovských kompetencí jejich zákonných zástupců, ale i na další rodiny a jednotlivce v krizi.

Pomoc byla poskytována prostřednictvím komplexu bezplatných odborných služeb a materiální pomoci. Řada případů byla velmi komplikovaná a závažná. Do řešení pak byly zapojeny kromě právničky i další organizace a instituce. Lidem ve finanční tísni byla dle potřeby poskytována materiální pomoc, zejména potraviny, hygienické a úklidové prostředky, ošacení, školní potřeby a další potřeby pro děti a domácnost.

Potřebujete pomoc? Pomáháme dále. Nadační fond Škoda Auto podpořil plynulé pokračování projektu. Můžeme tedy pomáhat dalším potřebným. Informace o našich službách a kontakty pro objednání najdete na www.luma-mb.cz v sekci Bezplatná odborná pomoc.

 

logo NF ŠKODA AUTO


V Mladé Boleslavi dne 30. 9. 2022

Mgr. Martina Brzobohatá, ředitelka LUMA MB, z. s.

Sdílejte tento článek

Další články